27.0110:02
Kalesija

Sjećanje na kalesijske šehide koji su poginuli na današnji dan

Kalesija je prvi oslobođeni grad u Bosni i Hercegovini. Za odbranu Kalesije i domovine živote su dali mnogi hrabri Kalesijci među kojima su Amir Hasanović i Amir Mušanović.

Na današnji dan poginuli su:

Amir Hasanović, sin Muhameda i Tahire, rođen 9.jula 1971.godine u Lipovicama. Osnovnu školu završio je u Raincima Gornjim, srednju u Kalesiji. Svoje momačke dane provodio je u Meškovićima. Odbrambenim snagama priključio se 4.maja 1992.godine.Poginuo je na današnji dan 3.augusta 1992.godine u Memićima.

Amir Mušanović, sin Osmana i Aiše, rođen je 12.aprila 1972.godine u Tojšićima. Osnovnu školu je završio je u Tojšićima a srednju u Tuzli. U TO BiH uključio se 4.maja 1992.godine. Amir je poginuo na današnji dan, 3.augusta 1992.godine u Vujanima.

(Iz knjige “Kalesijski šehidi i poginuli borci”-grupe autora)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Asocijacija žena MIZ Kalesija prigodnim programom u nedjelju obiljež …

Predložena mjera pritvora za 14 osoba

Detalji saobraćajne nesreće u Dubravama

Putevi u BiH: Saobraća po mokrim cestama

Servisne informacije iz Živinica (27.1.2026.): U saobraćajnoj nesre …

CLOSE
CLOSE