15.0718:09
Kalesija

Rudara u Mramoru zatrpala zemlja, spasioci ga pokušavaju izvući

U Rudniku lignita Mramor nadomak Tuzle jutros je došlo do obrušavanja zemlje koja je zatrpala jednog rudara, a kako je potvrđeno za Klix.ba njega pokušavaju izvući spasioci.

Prema informacijama do koji je došao Klix.ba, nesreća se dogodila jutros u jami na otkopu, kada je došlo do obrušavanja zemlje. Tom prilikom je zatrpan jedan rudar koji je rođen 1973. godine.

“Nesreća se jutros dogodila, a zemlja je zatrpala prvog kopača. Jedinice za spašavanje trenutno se nalaze u jami i njihovi pripadnici pokušavaju doći do zatrpanog radnika”, kazao je za Klix.ba Zuhdija Tokić, predsjednik Sindikta Rudnika uglja Kreka.

Inače, vrijedi kazati da su uslovi rada u Rudniku lignita Mramor prilično loši, na što su dosad u brojnim navratima ukazivali članovi sindikata.

klix.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Bivši omladinac kalesijske Bosne potpisao ugovor sa Željezničarom

Kalesijsko ljeto 2026: U subotu animator Šarenko i maskote

Potvrđena optužnica protiv Velemira Gordeljevića (53) iz Osmaka

Registar 145a je online: Krivična prijava za negiranje genocida u par …

Kalesijsko ljeto 2026: U četvrtak Ljetni sajam knjiga kalesijskih aut …

CLOSE
CLOSE