19.0113:31
Kalesija

Putevi u BiH: Saobraća se bez značajnih smetnji

Putevi u Bosni i Hercegovini jutros su prohodni bez značajnih smetnji ili otežanog saobraćaja. Vozače savjetujemo da u toku putovanja prave češće pauze, te unose dovoljne količine vode u organizam. Molimo i ostale učesnike u saobraćaju da poštuju sve saobraćajne propise.

Sanacioni radovi aktuelni su i na magistralnim putevima: Vitez-Travnik, Kladanj-Vlasenica, Dobro Polje-Miljevina, Bijeljina-Rača, Čevljanovići-Nišići i Semizovac-Srednje. Na ostalim mjestima izvođenja radova saobraća se usporeno.

Na graničnim prelazima Maljevac i Bosanska Gradiška na ulazu u Bosnu i Hercegovinu pojačan je promet putničkih vozila, dok na GP: Kamensko, Bosanska Kostajnica, Deleuša, Hum i Izačić na izlazu iz naše zemlje. Na ostalim graničnim prelazima promet putničkih vozila protiče uz zadržavanja do 30 minuta.

Do kraja avgusta, za putnički saobraćaj otvoren je granični prelaz Krstac (na putu Gacko-Nikšić).

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Džemat Gornji Bašigovci bogatiji za deset novih učača Kur'ana

Oslikavanje odjeće i kaligrafija velike ljubavi magistrice engleskog …

Objavljena dvotomna knjiga “Zvornik 1992–1995: Genocid na kapi …

Hladni talas donosi cjelodnevne minuse

Članovi PD Repište učestvovali u tradicionalnom pohodu na Smetove

CLOSE
CLOSE