16.1200:18
Kalesija

Preminuo Sead Jamakosmanović, veliki ljekar i humanista

Od posljedica zaraze korona virusom u Respiratornom centru UKC-a Tuzla preminuo je tuzlanski ljekar, doktor Sead Jamakosmanović, specijalista pulmologije.

Rođen je 27.6.1949. u Sarajevu. Diplomirao je 1983. godine, a magistrirao 1999. na Medicinskom fakultetu u Sarajevu (VSS, ljekar, magistar medicinskih nauka).

Ovaj veliki ljekar ostat će u lijepom sjećanju velikom broju svojih pacijenata. Do posljednjeg dana borio se za pacijente, a i u penziji je nastavio raditi, pa čak i u vrijeme pandemije korona virusa. Osim što je bio vrhunski ljekar, istaknuti društveni radnik, bio je i guverner Tuzlanskog kantona, dugogodišnji predsjednik Crvenog krsta TK, a bio je i dobitnik priznanja Lige humanista.

Iza njega ostala je supruga Zumreta, sin Jusuf sa porodicom, kćerka Hasna sa porodicom i kćerka Fatima.

RTV Slon

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Predstavljene poslovne ideje mladih sa područja TK u okviru Impakt in …

Omladinske selekcije KK Bosna ubjedljive u 10. kolu Lige mladih

Rast plaća i poboljšanje materijalnih prava za uposlenike uobrazovan …

Kalesija ulaže u mlade: Strateški koraci ka uspjehu

BKC Kalesija: Književno veče s Namikom Halilovićem


CLOSE
CLOSE