17.0613:15
Kalesija

Pred nama je veliki komšijski derbi: Bosna za play off, Sloga za čast

Sutra su na rasporedu susreti 28. kola Druge lige FBiH – sjever. Ovo kolo nam donosi veliki komšijski derbi kalesijske Bosne i tojšićke Sloge. Mladost iz Kikača će gostovati kod Bosne u Mionici.

Bosna i Sloga u derbi ulaze u dijametralno suprotnim raspoloženjima. Bosna je pobjedom u Mionici kod Omladinca u prošlom kolu skoro sigurno zacementirala poziciju u TOP koja bi joj trebala donijeti plasman u play off za ulazak u Prvu ligu FBiH. Pobjedom u derbiju Bosna mi upotpunila uspješnu sezonu. S druge strane, iza Sloge je još jedna turbulentna sezona. Nisu Tojšićani uspjeli da se na proljeće izvuku iz teške pozcije, te su novim domaćim porazom u prošlom kolu praktično izgubili i posljednju šansu za opstanak. Ipak, Tojšićani će u Kalesiji igrati za čast u želji da se barem malo iskupe pred navijačima za lošu sezonu.

Susret se igra sutra od 17:30h na Gradskom stadionu. Glavni sudija bit će Adnan Skopljak. Njemu će pomagati Almir Umihanić i Amina Džibrić dok je delegat susreta Fikret Bačić.

U istom terminu Mladost će gostovati u Mionici kod domaće Bosne. Glavni sudija tog susreta bit će Armin Arnaut iz Tuzle. Pomoćnici su Bakir Šarić i Emir Smajić dok je Nikola Trogrlić delegat susreta.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Damir je kupio karte za Mundijal prije nego što se BiH kvalificirala: …

Šićki Brod – Đurđevik: Nastavlja se procedura za izgradnju obila …

U nedjelju tradicionalna biciklijada povodom Dana Grada Živinice

Kalesija uz Zmajeve: U četvrtak gledanje utakmice na otvorenom

KUD „Biser“ organizuje 14. Međunarodni festival folklora u Tojši …

CLOSE
CLOSE