19.1203:36
Kalesija

Pozorišna predstava “Državni lopov” u sali BKC-a Kalesija

Predstava „Državni lopov“, koju su u produkciji Centra za kulturu Zavidovići, radili glumci Nusmir Muharemović, Irfan Kasumović i Adem Smailhodžić, sutra (srijeda)  će biti odigrana u 12h u sali BKC “Alija Izetbegović” Kalesija.

To je komedija o dva zatvorenika u istoj ćeliji: jedan sitni lopov, a uz to ljubavna varalica, a drugi „državni lopov“ i naravno uz to povlašten čak i u zatvoru. Pored njih tu je i zatvorski čuvar koji nema završenu čak ni osnovnu školu, a mašta o unapređenju.

Oni na vrlo komičan način pokazuju sliku društva, ali bez neke pretjerane želje da se ukaže na neku problematiku, jer je ovo prvenstveno predstava koja ima za cilj da publiku nasmije i opusti.

Inače, predstava je do sada vrlo uspješno igrana u Sarajevu, Tešnju, Banovićima, Zavidovićima, Jajcu (…) i drugim bh. gradovima.

 

Pratite Kalesija Online na Facebooku

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Realizovana akcija uređenja parkinga i pristupnog puta PŠ Hrasno Don …

UM “TRIK” i ove godine provodi novogodišnju humanitarnu a …

Državljani BiH i Hrvatske lišeni slobode prema potragama sudova i po …

Vidoje Blagojević i ostali: Otac ranjen pobjegao od masovnih ubistava …

145.000 KM za sufinansiranje projekta postrojenja za tretman otpadnih …

CLOSE
CLOSE