12.0108:36
Kalesija

Povodom Dana nezavisnosti KUD Sevdah Seljublje organizovalo manifestaciju

KUD “Sevdah” Seljublje i ove godine organizovalo je manifestaciju povodom Dana nezavisnosti, koji je obilježen 1. marta 2018. godine. Želeći dati svoj doprinosu u obilježavanju značajnog datuma za BiH, za sve prisutne pripremili su zanimljiv i sadržajan program. Posjetioci su mogli uživati u sjajnim izvedbama KUD “Sevdah” Seljublje, kojima su posjetili da našim krajevima se i dalje čuva i njeguje tradicija naše zemlje. Manifestacija je održana u prostorijama Doma kulture Seljublje, a učešće na istoj su uzeli i KUD 14. maj Tojšići i GKUD Halisije Kalesija.


Prije početka manifestacije, predsjednica KUD Sevdah Seljublje Mina Hadžić i dobitnik Zlatnog ljiljana Mehmed Hadžić, položili su cvijeće i proučili Fatihu na Šehidskoj česmi.Počast su odali i brojni prijatelji, komšije, saborci, te još jednom se dostojanstveno pomolili za duše stradalih u prethodnom ratu.

 

Prisutni su sa ove manifestacije poslali jasnu poruku koja glasi: “Ovo mjesto ne smijemo zaboraviti, ovo mjesto moramo nositi sa sobom, moramo se okupljati i moramo čitati ova imena i pričati da se ne zaboravi”.

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

U srijedu počinje Zimska futsal liga

Kalesijac Hakija Hodžić kao doktor radi u Srebrenici: “Ovdje m …

Putevi u BiH: Zbog niske temperature skrećemo pažnju na poledicu

U subotu prva samostalna izložba slikara Ruždije Hujdurovića

Servisne informacije iz Živinica (12.1.2026.)

CLOSE
CLOSE