26.0420:27
Kalesija

Potvrđena optužnica protiv Amira Husića zbog zloupotrebe položaja i ovlašćenja

ministar-mup-aSudija za prethodno saslušanje Općinskog suda Tuzla potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona protiv Amira Husića (38), nastanjen u Lukavcu, zbog postojanja osnovane sumnje da je, obavljajući funkciju ministra unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, počinio krivično djelo zloupotreba položaja i ovlašćenja.

Postoji osnovana sumnja da je Husić u oktobru i novembru 2012. godine, dok je obavljao poslove ministra u MUP-u TK, iskoristio svoj službeni položaj i postupao protivno interesima službe. Naime, u namjeri da izbjegne postupak javne nabavke definirane Zakonom, sa jednom firmom iz Sarajeva je zaključio ugovor o nabavci zaštitne opreme- balističkih prsluka, ploča i šljemova za potrebe Jednice za podršku MUP-a TK u vrijednosti od oko 227.000 KM.

Zatim je naložio i da se cjelokupni iznos po ugovoru o nabavci avansno uplati ovoj firmi, iako je znao da ta firma nema nikakvo iskustvo niti reference u nabavci takve opreme, kao i da ponuda te firme nije najpovoljnija.

Na taj način je firmi iz Sarajeva pribavio korist u vidu zaključenja ugovora sa MUP-om TK uz ostvarenu dobit u iznosu od oko 94.000 KM.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Učenici OŠ “Kalesija” opet državni prvaci iz Islamske v …

Alarm iz Kruga 99: Mladi odlaze, tržište bez pravila, a ekonomija po …

Za svršenike 277. generacije Behram-begove medrese proučena ikrar do …

Mladost dočekuje lidera, Bosna gostuje u Orahovici

10. „Živinička trka – dr. Samir Kamenjaković“ najavljena za 6 …

CLOSE
CLOSE