28.1222:11
Kalesija

Potpisan ugovor: Počinju radovi na sanaciji krova MSŠ Kalesija

S ciljem nastavka realizacije projekta energijske efikasnosti na objektu školske zgrade JU Mješovita srednja škola „Kalesija“ u Kalesiji, ministar prostornog uređenja i zaštite okolice Elvir Rožnjaković i direktor kompanije „Dinamico“ d.o.o. Kalesija Aid Halač, danas su potpisali Ugovor o javnoj nabavci.

Ukupna vrijednost danas ugovorenih radova iznosi 40.077,06 KM. Ugovorom je predviđeno da se sa radovima započne već u roku od sedam dana, a da budu okončani za trinaest dana od dana uvođenja izvođača u posao.

Podsjećamo, radi se o školi koja je uslijed trošnog krova poplavljena u poplavama koje su polovinom mjeseca juna pogodile područje općine Kalesija.

Ministrica obrazovanja i nauke Fahreta Brašnjić i ministar prostornog uređenja i zaštite okolice Elvir Rožnjaković su tada posjetili Školu i obećali hitnu pomoć u sanaciji nastale štete. Kako je tada obećano, u najkraćem roku pristupilo se raspisivanju tendera i izboru izvođača radova. Današnjim potpisivanjem ugovora stvoreni su preduslovi da se započne i sa konkretnim radovima čime će se sanirati krov i izolacija na ovom školskom objektu.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Održana manifestacija “Dan vakifa džemata Vukovije Donje”

𝐊𝐀𝐋𝐄𝐒𝐈𝐉𝐒𝐊𝐀 𝐙𝐈𝐌𝐀 – 𝐤 …

U utorak promocija knjige “Uloga Hrasna Gornjeg u odbrani od agresij …

Završena 13. redovna sjednica OV Kalesija

Rukovodiocima PK “Dubrave” ponovo izrečena zatvorska kazn …

CLOSE
CLOSE