22.aug.2026
“Moja mati rahmetli naučila me svemu. Od djetinjstva hajde vezi goblen, pa heklaj. Mati je umrla 2019. godine, otac 2020. godine. Ja sam poslije toga počela da padam u depresiju. Bilo mi je baš teško. Onda sam se posvetila ručnom radu, kako bi mi bilo lakše” započinje svoju priču Ramiza Bogaljević iz Janje.

Radeći razne rukotvorine došla je i do izrade narodnih nošnji. Šila je nošnju za članice folklorne sekcije koja je djelovala u okviru Udruženja žena “Žena” Janja. Dobila je poziv iz UG “Otaharin” Bijeljina da sašije nošnju za njihovu manifestaciju. Za tri dana sašila je dvanaest nošnji.

Osim narodne nošnje izrađuje i figurice od gipsa. Također, Ramiza iskoristi i plodove voća i povrća te pravi bogatu zimnicu.
Ovih dana pravila je pilav te tarhanu.
“Ne mogu ja sjediti da ništa ne radim” dodaje naša sagovornica a njena priča uskoro na YouTube kanalu NEON TV.
