16.1212:10
Kalesija

Plata pripravnika u Facebooku 5.622 dolara mjesečno!

facebookkRad u Facebooku se i te kako isplati – mladi ljudi koji tek počinju da rade u kompaniji Marka Zakerbergera zarađuju 5.622 dolara mesečno.

Fejsbuk je proglašen za “najbolje mjesto za rad” u izboru internet sajta “Glasdor”, koji svake godine objavljuje listu najboljih mesta za rad, zasnovanu na komentarima zaposlenih.

Pripravnici u Fejsbuku tako primaju “kraljevsku” platu od 5.622 dolara mjesečno (4.274 evra) ili 67.464 dolara godišnje, što je astronomski iznos, imajući u vidu da prosječan Amerikanac zaradi oko 45.000 dolara u toku godine.

Politika visokih zarada u Fejsbuku ima za cilj da privuče najbolje talente, nudeći mladima atraktivne plate kako ne bi otišli kod konkurencije. Sličnu politiku primjenjuju gotovo sve tehnološke, ali i finansijske kompanije.

Izvor: Haber.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

216.600 KM za realizaciju Programa poticaja zapošljavanja u 2025. god …

Zimski raspust u TK: Evo kada počinje, koliko traje i kada se učenic …

JKP “Sapna” poziva građanje da izmire dugovanja za komuna …

Javni poziv za izbor najboljih sportista Općine Kalesija za 2025. god …

Putevi u BiH: Magla smanjuje vidljivost

CLOSE
CLOSE