23.0615:40
Kalesija

Pismo iz Potočara: Dajte doprinos kulturi pamćenja

Emir Suljagić, direktor Memorijalnog centra Potočari, pisao je svim kantonima, načelnicima i federalnim vlastima

Direktor Memorijalnog centra Potočari Emir Suljagić danas će poslati pismo na adrese premijera svih deset kantona Federacije BiH, te velikog broja općinskih načelnika. U pismu poziva na potpisivanje memoranduma o podršci Memorijalnom centru, zakazanom za 6. decembar u državnom Parlamentu. Pismo će biti upućeno i federalnim vlastima.

Suljagić podsjeća da je Memorijalni centar nastao najviše zahvaljujući onima koji su u genocidu izgubili najbliže, te da je podrška važna kako bi MC potočari uoči 25. godišnjice napravio iskorak kojim bi postao institucija posvećena kulturi pamćenja, učenju i prevenciji genocida.

Foto: Oslobođenje

JELENA MILANOVIĆ


Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Protestna vožnja autoškola u Tuzli

„Svjetsko na Adi“: Zajedničko gledanje utakmice BiH-Katar

Jasnija pravila za efikasniji rad: Vlada TK utvrdila izmjene Zakona o …

Nastavljeno potpisivanje ugovora za 3,05 miliona KM podrške Tuzlansko …

Živinice: Prijem za najuspješnije učenike

CLOSE
CLOSE