22.1206:48
Kalesija

Pao Izvještaj kalesijskog Komunalca, slijedi smjena direktora

Vijećnici u Općinskom vijeću Kalesija, posljednjeg dana 2016.godine na 1.redovnoj sjednici nisu usvojili Izvještaj o radu KP “Komunalac” Kalesija, čiji je Općina vlasnik 51 posto, dok je privatni sektor ima 49 posto udia u vlasničkoj strukturi. Do sada je bila praksa da neusvajanje Izvještaja o radu, znači i smjena direktora koji najviše snosi odgovornost za provedbu svega navedenog.

komunalac-kalesija-e1451908603568

U Izvještaju je navedeno da su prihodi ovog preduzeća za 2016.godinu bili 591.300 KM, a da u ovoj 2017.godini očekuju prihode od 789.300 KM, što je više za 198.000 KM.

Kako obrazlažu svoja očekivanja u kalesijskom Komunalcu su naveli da očekuju da će vršenjem usluga odvoza smeća za domaćinstva i privredne subjekte na području općine povećati broj korisnika, zatim da će po programu čišćenja i održavanja grada, te usluga grijanja te poticaja ostvariti dodatnu dobit koja je navedena u povećanju.

Iako je Odlukom o naplati odvoza smeća svako domaćinstvo na području Kalesije obavezno da plaća odvoz smeća, ona se ne primjenjuje, a kako nezvanično saznaje NEON Televizija u narednim danima slijedi obilazak domaćinstva te potpisivanje ugovora sa korisnicima, kako bi se izbjeglo stvaranje divljih deponija na području Kalesije.

U slučaju da neko domaćinstvo ne potpiše ugovor o odvozu smeća, a da se “uhvati” u bacanju otpada u potoke ili šume, uslijedit će i novčane kazne za iste.

 

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Upotreba pirotehnike iz ugla ljekara: Petarde nisu igračka – je …

Centralna mevludska svečanost povodom mubarek noći Lejletul-regaib u …

Čestitka općinskog načelnika i predsjedavajućeg Općinskog vijeća …

Dvije medalje za Bakira Musića na atletskom dvoranskom mitingu u Beog …

U Tuzli uhapšen višestruko traženi kriminalac: Zaplijenjena dva kil …

CLOSE
CLOSE