19.1217:56
Kalesija

Osamdeset bajramskih paketa za članove Udruženja “Osmijeh nade”

Ovo je čovjek velikog srca i zaista veliki humanista, započinje svoju izjavu Amira Halilović potpredsjednica Udruženja koje okuplja djecu sa posebnim potrebama Osmijeh nade Kalesija,te nastavlja, Sead Džafić je čovjek od riječi, ono što nam je obećao sve je ispunio. Evo vidite danas je došao sa kćerkom Almom Džafić-Tarabić te je svim našim članovima podijelio 80 bajramskih paketa.

Nije to prvi put da Džafić pomaže tvrde i ostali članovi udruženja koji su prethodnih mjeseci, ali i godina dobijali hedije od ovog privrednika. U više navrata je kako kažu pomagao i liječenje osoba iz ovog udruženja koje su trebale, a nisu imale novca da se liječe.

osmijeh_nade8

Zahvalnost danas mu je i skazao i Salih Avdić koji je upravo zahvaljujući njemu otišao na operaciju. Sale, kako ga zovu u ovom udruženju danas se zahvalio Džafiću, obećavši mu da će za njega uvijek se moliti kako bi mu Allah dao sve najbolje u životu.

Fatima Barčić govori za NEON Televiziju da je godinama članica udruženja “Osmijeh nade”, te da ima dva sina koji su zbog ometenosti u razvoju dio ovog udruženja.

“Kad god ima neki praznik, tu je on i kćerka. Tu su uvijek. To treba reći da narod zna. Veliki je ovo čovjek zaista”, ističe Barčić.

osmijeh_nade7

Sead Džafić vlasnik kompanije UNIS TOK je sa mnogo emicija razgovarao sa članovima ovog udruženja, istakavši da mu je teško gledati kako se ova djeca pate u neuslovnim prostorijama, putajući se zašto lokalna zajednica do sada za njih nije našla bolje prostorije u kojima bi boravili, igrali se i radili.

“Mi godinama, pogotovo kad su praznici mi smo tu za njih. Kada god su se obratili za pomoć, mi smo im izašli u susret. Ja hoću da kažem da sam ja bio i prije uz njih, a biću i posle izbora koji se održavaju u oktobru. Ne samo za njih biću ja tu za sve građane Kalesije kao i do sada”, istakao je Džafić.

osmijeh_nade6

“Mi na facebook stranici objavljujemo sve naše donatore koji pomažu udruženje. Ko god želi neka uđe i pogleda da je Sead tu bio i prethodnih godina, ali i njegova kćerka Alma koja je sa nama mnoge projkte pokretala kako bi ovoj našoj djeci bilo bolje i kako bi im se pomoglo”, govori Amira Halilović.

osmijeh_nade5

osmijeh_nade4

osmijeh_nade3

osmijeh_nade2

osmijeh_nade1

 

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

PU Živinice: U pretresu pronađena opojna droga, jednom licu oduzeta …

Liga mladih KSTK: Omladinske selekcije Bosne gostuju u Živinicama

Devetnaesta Večer Kur’ana u Džamiji “Kralj Abdullah” 

Posjetom bh. rekordera Bakira Musića OŠ Vukovije uspješno okončan …

Poništen javni oglas za prijem namještenika u radni odnos u Općinsk …

CLOSE
CLOSE