20.1213:58
Kalesija

OŠ “Memići” obilježila Svjetski dan zaštite okoliša

Danas je u OŠ “Memići” obilježen Svjetski dan zaštite okoliša. Organizovano je niz aktivnosti na uređenju školskog parka i dvorišta u Memićima i PŠ Zukići kao i čiščenje odpadaka u centru Memića. Pored akcije, prigodnim referatom putem školskog razglasa učenici Lejla Joldić, Emir Halilović, Emina Karić i Bakir Bećić posjetili su nas na 5. juni – Svjetski dan okoliša.

Oni su naglasili da je posljednji trenutak da promjenimo način života i okrenemo se budućnosti u kojoj ćemo više voditi računa o očuvanju okoliša. Poručili su da se svi širom svijeta trebamo i moramo ujediniti u zajedničkom nastojanju da svoju okolinu učinimo čistijom, zelenijom i ljepšom, kako za sebe, tako i za naše buduće generacije i neprekidno radimo na podizanju ukupne ekološke svijesti.

Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se u više od stotinu zemalja širom svijeta i to na godišnjicu održavanja konferencije UN-a u Štokholmu (1972.). Nosioci aktivnosti za obilježavanje 5.juna: Mirela Fejzić,prof., Amela Teskeredžić,prof. i Samir Halilović, prof.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

U Tuzli uhapšen višestruko traženi kriminalac: Zaplijenjena dva kil …

Gdje su Dani dijaspore i šta Kalesija danas nudi svojim ljudima?

Gradsko vijeće Tuzla usvojilo inicijativu: Samiru Mustafiću dodjelju …

Neki ljudi nikada ne odu: Film o Kalesiji snimljen srcem čovjeka iz d …

BIHAMK: Duge kolone na graničnim prelazima

CLOSE
CLOSE