04.0807:18
Kalesija

Olakšice za osigurana lica: Ovjera zdravstvenih knjižica na period do 6 mjeseci

Zavod zdravstvenog osiguranja Tuzlanskog kantona od danas omogućava osiguranim licima da vrše provjeru obveznika za ovjeru zdravstvenih legitimacija na period do 6 mjeseci.

Posebnom Odlukom odobrava se ovjera zdravstvenih legitimacija na period do 6 mjeseci za porezne obveznike koji vrše redovnu uplatu doprinosa, a radi smanjenja gužvi u poslovnicama.

Ovjera zdravstvenih legitimacija vršit će u poslovnicama zdravstvenog osiguranja i u sjedištu poreznih obveznika koji za to izraze interes od strane Mobilnog tima Zavoda zdravstvenog osiguranja Tuzlanskog kantona. Porezni obveznici kojima će biti ovjerena zdravstvena legitimacija na period od 6 (šest) mjeseci nalaze se na spisku koji je objavljen na web stranici Zavoda.

Odobravanje ovjere zdravstvenih legitimacija poreznim obveznicima koji redovno uplaćuju doprinose za zdravstveno osiguranje, a koji nisu navedeni na spisku, vršit će se dopunama/ažuriranjem spiska na web stranici Zavoda.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Dani povratka 2026: Organizovani vjerski i sportsko-kulturni programi

Saobraćajna nesreća na “pisti”: Motociklista zadobio te …

Putevi u BiH: Zbog sezone godišnjih odmora i danas se očekuju gužve …

Servisne informacije iz Kalesije (4.8.2026.)

Barbarez u Grčkoj pronašao novog Zmaja

CLOSE
CLOSE