23.0410:31
Kalesija

Od sutra skuplje gorivo

gorivoNa benzinskim pumpama u BiH litar dizela u subotu je iznosio oko 1,80 KM.

Milenko Bošković, predsjednik Udruženja naftaša u BiH potvrdio je da će od utorka cijena nafte na svjetskom tržištu porasti, ali kaže da to ne mora značiti da će porasti cijene goriva i na benzinskim pumpama u BiH, jer cijena goriva u našoj zemlji ovisi i od toga kako će se ponašati susjedne zemlje.

No, prema pisanju hrvatskih medija, naši susjedi očekuju poskupljenje goriva na benzinskim pumpama i to već od naredne sedmice, ali ono će biti neznatno, i kretaće se od osam do devet lipa po litri. Na benzinskim pumpama u BiH litar dizela u subotu je iznosio oko 1,80 KM.

Cijena nafte već je zabilježila blagi porast na svjetskom tržištu još u petak, nakon što je objavljena vijest o smrti kralja Saudijske Arabije Abdulaha bin Abdulaziza, no barel nafte idalje je ispod 50 dolara, što je rekordno niska cijena posljednjih nekoliko godina

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Živinice: Potpisani ugovori za nove projekte u vrijednosti 372 hiljad …

Nižu se hendikepi za Barbareza: Hadžiahmetović i Barišić propušt …

BKC Kalesija: Danas promocija romana “Smajkanov” autora Fajke Kadr …

Putevi u BiH: Aktuelni radovi na mnogim dionicama

Završena fiskulturna sala u OŠ „Kalesija“ – uskoro svečano ot …

CLOSE
CLOSE