31.1221:03
Kalesija

Novalić obećao: Subvencionirat ćemo poreze i doprinose za sve koji nisu otpuštali radnike

Nakon sastanka s predstavnicima svih parlamentarnih stranaka o okvirnim stabilizacijskim mjerama u Federaciji BiH medijima se obratio premijer Fadil Novalić.Kazao je kako su zastupnici dali određene primjedbe, bili su vrlo konstruktivni, a bit će razmotrene na sjednici Vlade FBiH u petak, kad će sve mjere biti finalizirane.

“Glavni prioritet Vlade je subvencioniranje poreza i doprinosa za sve zaposlene u realnom sektoru na cijelom teritoriju Federacije BiH. Pravo na subvencije će imati poslodavci koji nisu otpustili radnike”, izjavio je Novalić.

Najavio je kako će mjere obuhvatiti sve – od obrtnika do velikih preduzeća.

“Najavljujem formiranje dva fonda od ukupno milijardu KM za pomoć privredi”, izjavio je Novalić u kratkom obraćanju medijima.

Danas je održan prvi sastanak čelnika Vlade FBiH sa predstavnicima parlamentarnih stranaka u FBiH.

Pandemija koronavirusa i zbog nje poduzete mjere ograničenja kretanja građana i poslovanja privrednih subjekata izazvale je dosad teško sagledive ekonomske posljedice. Poslovni sektor sedmicama apeluje na predstavnike vlasti, a sve oči uprte su u Vladu FBiH

(Klix)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Karatisti Karate kluba „Bosna“ Kalesija u 2025. godini osvojili su …

Podignuta optužnica za masakr u Biljanima

Kiribati su prva zemlja koja je ušla u 2026. godinu

U utorak radionica “Zajednica podrške-žene za žene”

Angažovanje osoba za rad u izbornoj administraciji

CLOSE
CLOSE