18.0623:52
Kalesija

Nova veličanja zločinaca Karadžića i Mladića u Foči

Oko 2.000 građana Foče i susjednih opština sarajevsko-romanijske i hercegovačke regije okupilo se danas u podne na trgu u Foči na protestnom skupu, kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo “posljednjim oslobađajućim presudama Haškog tribunala”.

Uz mnoštvo zastava i transparenata podrške zločinicma Ratku Mladiću, Radovanu Karadžiću i Republici Srpskoj, okupljeni su izrazili svoje ogorčenje Haškim presudama, i kako su rekli, “oslobađanjem dokazanih zločinaca nad Srbima”.

Organizator skupa pod motom “genocid nad Srbima – zločin koji traje” jeste Nevladina organizacija “Omladinski pokret”, a podržale su ga i studenstke organizacije Medicinskog i Bogoslovskog fakulteta u Foči.

Na skupu su govorili ispred Medicinskog Fakulteta Ljubinko Petković i Vukašin Beatović i Bogdan Tomić ispred studentske organizacije Bogoslovskog fakulteta u Foči.

Nakon okupljanja na Trgu, kolona se prošetala ulicama Foče, pored hrama Svetog Save, pa do zgrade Skupštine opštine.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Stižu dugotrajni toplotni valovi u BiH, moguće temperature do 36 ste …

Kalesijac Elvir Rožnjaković imenovan za v.d. direktora Agencije za …

Reprezentacija BiH večeras igra protiv Švicarske u drugom kolu Svjet …

JP Vodovod i kanalizacija Kalesija: Oglas za prijem radnika u radni od …

Živinice: Potpisan ugovor o besplatnom javnom prevozu

CLOSE
CLOSE