28.okt.2021
U organizaciji Udruženja žena oboljelih od karcinoma “Nijemi krik” Kalesija danas je organizovana manifestacija “Roze oktobar” kojom je obilježen dan borbe protiv raka dojke. Današnju manifestaciju uveličali su gosti iz Sarajeva, kao i Aida Seferi koja je došla iz Kosova.
Obilježavanje “Roze oktobra” počelo je u 10:00 sati kada su članice udruženja u Parku sjećanja ispred BKC “Alija Izetbegović” Kalesija posadile 130 sadnica narcisa. Nakon toga posjetile su Centar “Osmijeh nade” Kalesija i uradile jedan lijep gest i obradovale poklonima štićenike Centra.

U 12:00 sati organizovale su mirnu šetnju ulicama Kalesije. Na centralnom spomen obilježju položile su i cvijeće i proučile fatihu šehidima i poginulim borcima.

Uručene su zahvalnice članicama i prijateljima udruženja za nesebičnu humanost i solidarnost u borbi protiv karcinoma i drugih malignih bolesti.

Video prilog gledajte sutra u dnevnoj informativnoj emisiji “NEON Info” od 18:45 sati.
