19.0506:05
Kalesija

Nana Hasna Fejzić 12. put krenula na “Marš mira”

“Nana Hasna Fejzić iz Donje Kamenice već dvanaesti put ide na Marš mira, uprkos godinama i narušenom zdravlju ne odustaje i kaže da će ići dok god bude osjećala da može “piše na zvaničnoj stranici Marša mira.

Hasni su pored muža ubijeni brojni rođaci i prijatelji. Ona je sa porodicom iz Kamenice Donje preselila u Srebrenicu, gdje su boravili tri godine.

“Da nam se više nikad ne desi Srebrenica. Gledala sam kako kolju, ubijaju i maltretiraju moje komšije i rodbinu. Ubili su bebu od tri mjeseca, majci koja deset godina nije imala djece ubili su joj jedino čedo, zaklali su joj ga na krilu”- ispričala je majka Hasna prošle godine za NEON Televiziju.

Godinama kasnije pronašla je posmrtne ostatke supruga. Našla ga je u Križevićima. Ubijen je u školi u Grabavicama

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Servisne informacije iz Kalesije (19.5.2026.)

Preminuo muškarac koji je ubio punicu i ranio suprugu u Kiseljaku

Ispraćena prva grupa hadžija s područja Muftiluka tuzlanskog

Prevencija je ključna: Kasno otkrivanje raka godišnje odnese 8.600 …

Uhapšen muškarac iz Kiseljaka koji je ubio punicu i ranio suprugu

CLOSE
CLOSE