16.1212:14
Kalesija

Načelnik Nermin Mujkanović obišao lokaciju klizišta u MZ Kikači

Jutros oko sedam sati u kalesijskom naselju Kikači u neposrednoj blizini mezarja Kavgara, došlo je do pokretanja klizišta koje ugrožava lokalni put kao i mjesno mezarje.

Odmah po saznanju na teren je izašao općinski načelnik Nermin Mujkanović, direktor JP „Vodovod i kanalizacija“ Sabahudin Sakić te predsjedavajući Općinskog vijeća Damir Džafić kako bi se na terenu upoznali sa situacijom te dogovorili dalje korake s ciljem zaštite društvene imovine, kao i imovine mještana Kikača.

S obzirom da klizište prijeti da u potpunosti obustavi kretanje vozila na lokalnom putu Kikači-Hrasno, mi smo angažovali mašine koje su osposobile postojeći alternativni put, te smo ovu ugroženu dionicu u potpunosti zatvorili za saobraćaj kako bi pristupili sanaciji klizišta, kazao je općinski načelnik Nermin Mujkanović.

Načelnik je nadležnoj službi naložio da se hitno pristupi izradi projekta za sanaciju ovog klizišta i da se poduzmu sve neophodne radnje kako bi se hitno reagovalo i kako bi se zaštitilo mezarje.

Žao mi je porodica čiji su najmiliji sahranjeni u ovom mezarju kojem sada prijeti klizište. Mi kao Općina ćemo sve učiniti da zaustavimo kretanje zemlje prema mezarju, a već smo angažovali i radne mašine da rade ako je potrebno 24 sata da se spriječi katastrofa, istakao je Mujkanović.  

Press služba Općine Kalesija

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

216.600 KM za realizaciju Programa poticaja zapošljavanja u 2025. god …

Zimski raspust u TK: Evo kada počinje, koliko traje i kada se učenic …

JKP “Sapna” poziva građanje da izmire dugovanja za komuna …

Javni poziv za izbor najboljih sportista Općine Kalesija za 2025. god …

Putevi u BiH: Magla smanjuje vidljivost

CLOSE
CLOSE