Kalesija 23°

Mladost iz Puračića “otkinula” bodove Bosni

fk_bosnaNakon što su u prošlom kolu poraženi od ekipe Prilika rezultatom 2:1, fudbaleri kalesijske Bosne i danas su ostali bez bodova. Tačnije odigrali su mršavih 1:1 protiv ekipe Mladosti iz Puračića.

Iako su tokom cijele utakmice napadali i redali prilike do vodstva domaći nogometaši dolaze tek u 72.minutu, kada je siguran sa bijele tačke bio iskusni Amir Hamzić. Nakon pogotka domaći su i dalje imali inicijativu na tarenu, dok su se gosti disciplinovano branili i nisu dozvolili da se nogometaši Bosne “razigraju”.

Kada su mnogi već upisali tri boda za Bosnu, dogodio se “hladan tuš”, tačnije dva minuta prije kraja utakmice Mehmedović postiže pogodak za goste što je bio i krajnji rezultat utakmice.

Iako su iz Uprave najavljivali borbu za prvu poziciju na tabeli Druge lige FBiH Sjever, ovim gubitkom bodova njihove šanse za ulazak u veći rang su umanjene.

BOSNA: Smajlović, Salkić, Poljaković, Karić, Tabalović, Mujanović, Atlagić (Beširović), Lolić, Smajlović, Hamzić, Ibrahimović (Hasanović).Trener: Ibro Mahmutović.

MLADOST: Burgić, Mehmedović (Šahat), Mahovkić, Hidanović (Nukić), Mujagić, Bektić, Baraković (Bajramović), Mehić, Mehinović, Bektić, Tokić. Trener: Ivica Babić.

Fudbaleri kalesijske Bosne remizirali su na Gradskom stadionu u Kalesiji sa ekipom Mladosti iz Puračića odigravši 1:1.

Iako su iz Uprave najavljivali borbu za vrh tabele čini se da iz kola u kolu fudbaleri Bosne sve slabije igraju i pružaju dobre partije. Fudbaleri Bosne su imali prednost tokom cijele utakmice, ali šok dolazi u 90 minuti kada gosti dolaze do izjednjačenja i veoma vrijednog boda.