28.0612:20
Kalesija

Ministrica Bećirović primila predstavnice udruženja koja okupljaju onkološke pacijente

Ministrica zdravstva Tuzlanskog kantona Dušanka Bećirović održala je sastanak sa predstavnicima udruženja koja okupljaju oboljele od karcinoma dojke sa područja našeg kantona.

Sastanku su prisustvovale predstavnice udruženja „Nijemi krik“ Kalesija, „Nismo same“ Gračanica, Udruženja žena Tuzle kao i „Zmajice“ iz Gradačca.

Ministrica Bećirović naglasila je da su Ministarstvo zdravstva i Vlada Tuzlanskog kantona otvoreni za svaki vid komunikacije, kao i saradnju, kako bi se na najbolji mogući način zaštitila prava svih pacijenata našeg kantona. Na sastanku se razgovaralo o adaptaciji i proširenju smještajnih kapaciteta u dnevnoj bolnici Klinike za onkologiju Univerzitetsko kliničkog centra Tuzla, sa čijom se realizacijom već krenulo. Također, bilo je riječi i o nabavci linearnog akceleratora, odlasku pacijenata na zračenje van Tuzlanskog kantona, te su ponuđena konstruktivna rješenja kako bi pacijenti sa područja našeg kantona dobili kvalitetnu i brzu uslugu.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Večeras počinje nokaut faza SP: Parovi i satnica utakmica šesnaesti …

Planska isključenja električne energije na području Kalesije

Amila Tupković pozvana na okupljanje U-20 odbojkaške reprezentacije …

Najavljen 53. Sajam šljive u Gradačcu

Završena 19. redovna sjednica OV Kalesija

CLOSE
CLOSE