25.0622:59
Kalesija

Migranti napuštaju voz u Bihaću i autobusima se vraćaju u Sarajevo

Od 23. oktobra na snazi je odluka da se onemogući dolazak migranata na područje Unsko-sanskog kantona jer su trenutno smještajni kapaciteti popunjeni.

Talgo voz koji je sinoć dva sata poslije ponoći stigao u Bihać bio je u blokadi.

Prema riječima zvaničnika MUP-a ovog kantona, voz se mogao “odmah vratiti” i nije bio blokiran niti zaustavljen, nego je samo onemogućen izlazak migranata iz voza.

S druge strane, u “Željeznicama FBiH” smatraju da je došlo “do nezakonitog zarobljavanja voza i do nasilne blokade željezničkog saobraćaja”.

“Željeznice FBiH” najavile su i podnošenje tužbe protiv Vlade Unsko-sanskog kantona i prijave protiv zvaničnika MUP-a.

Izvor: klix.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Udruženje “Nijemi krik” pokazuje da bolest nije kraj

Javni poziv za dodjelu poticaja za proljetnu sjetvu na područuju opć …

Potpisani Ugovori za dodjelu stipendija u Općini Kalesija

Vlada TK ulaže skoro 5 miliona KM u lokalne puteve: Kalesiji odobreno …

Iz štampe izašla Monografija KUD-a “Biser” Tojšići

CLOSE
CLOSE