28.0611:30
Kalesija

Microsoft otpušta 18.000 radnika

microsoftIz kompanije Microsoft su objavili da će u toku sljedeće godine ukinuti 18.000 radnih mjesta, odnosno 14 posto svoje radne snage, u sklopu procesa integrisanja Nokijinog odjeljenja za mobilne telefone.

Najavljeno je da će otpuštanje radnika uslijediti u onim dijelovima kompanije koji se preklapaju sa tom vrstom posla, kao i odjeljenja za marketing i inžinjering.

Američki softverski gigant je Nokijino odjeljenje kupio u aprilu, a već od prošle godine smanjili su broj uposlenika sa 127.000 na 99.000.

Ovo otpuštanje je najveće u historiji firme.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Planska isključenja električne energije na području Kalesije

Amila Tupković pozvana na okupljanje U-20 odbojkaške reprezentacije …

Najavljen 53. Sajam šljive u Gradačcu

Završena 19. redovna sjednica OV Kalesija

Srebrenica kroz objektiv koji nije zaboravljao: U Tuzli predstavljena …

CLOSE
CLOSE