19.0107:29
Kalesija

Medicinske škole u TK upisuju ukupno 26 novih odjeljenja

medicinska skolaVlada Tuzlanskog kantona, donijela je Odluku o davanju saglasnosti na Odluku Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta o izmjeni Plana upisa učenika u prvi razred srednjih škola Tuzlanskog kantona za školsku 2015/16. godinu.

Poslije prvog junskog upisnog roka, a na osnovu iskazanog velikog interesa učenika za upis u medicinske škole, Ministarstvo je donijelo Odluku o izmjeni Plana upisa učenika u prvi razred srednjih škola Tuzlanskog kantona u školskoj 2015./2016. godini, na koju je Vlada Tuzlanskog kantona dala saglasnost. Izmjenom je svim učenicima koji su ostvarili 65 bodova u skladu sa Kriterijima omogućen upis u željena stručna zvanja u medicinskim školama.

Da bi se ova aktivnost uspješno realizirala potrebno je izmijeniti Plan upisa učenika u prvi razred, na način da se poveća broj planiranih odjeljenja u srednjim medicinskim školama u Tuzlanskom kantonu, i to za ukupno 12 odjeljenja odnosno 308 učenika u odnosu na planirani broj.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

GSS Kalesija: Edukacija gorskih spasilaca za pružanje prve medicinske …

BiHAMK: Magla smanjuje vidjivost po kotlinama i uz riječne tokove

Servisne informacije iz Kalesije (19.1.2026.)

Bakir Musić osvojio prvo mjesto u Beogradu

Kalesija kao ekonomski tigrić: Konkursi na sve strane – a kukam …

CLOSE
CLOSE