16.1223:54
Kalesija

Lepić i Mioković: Počinjemo sa snažnim saobraćajnim uvezivanjem Tuzle i Sarajeva

Na prijedlog Osmorke i HDZ-a u budžetu Federacije BiH za 2023. godinu obezbijeđeno je 4.500.000 KM, a ovim povodom Mirjana Marinković Lepić, predsjedavajuća Predstavničkog doma Parlamenta FBiH kazala je da nema važnije, a istovremeno zapuštenije saobraćajne dionice od ceste Sarajevo – Tuzla.

– Radi se o dva najmnogoljudnija i ekonomski najrazvijenija kantona koji moraju biti bolje uvezani – kazala je Marinković Lepić.

Jučer usvojenim amandmanom omogućen je prvi korak za izgradnju brze ceste.

– Četiri i po miliona koje smo obezbijedili je dovoljno da se izradi glavni projekat, čime bi bila obezbijeđena dokumentacija za izgradnju brze ceste. Time će značajno biti skraćen put između ova dva važna bh. centra te povećana ekonomska aktivnost, rekao je Dragan Mioković, zastupnik Naše stranke u Parlamentu FBiH.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Mašinsko pranje tepiha Mošus: Novo radno vrijeme

Planska isključenja električne energije na području Kalesije i Živ …

U utorak radionica na temu psihološkog osnaživanja žena

Oduzeta sloboda 37-godišnjaku za kojim je raspisano više potraga

Zbog požara u Domu penzionera u Tuzli uhapšen bivši direktor Mirsad …

CLOSE
CLOSE