Kalesija 10°

Kalesijski derbi: Bjeljevac „deklasirao“ Memiće /FOTO/

Kalesija je općina u kojoj se igra više lokalnih derbija. Jedan od njih je itekako duel između Bijeljevca iz Miljanovaca i FK Memići iz Memića.  Oko dvije stotine navijača na prvi pogodak je čekalo oko deset minuta, kada je nakon solo akcije Adela Mešanovića, poentirao mladi Anel Alibašić.

Nakon pogotka, domaći su i dalje napadali gostujuću zadnju liniju čekajući grešku, međutim u dvadesetpetoj minuti gosti iz kontre dolaze do izjednačenja, a prekrasan pogodak sa oko 17 metara postiže Samir Memišević.

Prvo poluvrijeme na stadionu u Miljanovcima završilo je 1:1, a ipak vrijedi napomenuti da su domaći imali više prilika nego gosti iz Memića.

U drugom poluvremenu nešto zatvorenija igra, sa mnogo prekida na sredini terena. Sve akcije domaćih završavale su iza gola gostiju.  Kako se približavao kraj utakmice, tako je rasla i nervoza kod igrača, pa tako u 79-oj minuti na samoj ivici šesnaesterca gosti „ruše“ mladog Anela Alibašića. Udarac iz ovog slobodnog udarca odlazi iza gola gostiju.

Nakon toga novi prekršaj i isključenje za goste. Zbog prekršaja, ali i prigovora iz igre je isključen strijelac izjednačujućeg gola za Memiće Samir Memišević.

Domaći su samo dva minuta kasnije iskoristili igrača više, kada Mirsad Sinanović ulazi sam u šesnaest metara i „matira“ golama Memića za vodstvo 2:1.

Iako su gosti negodovali zbog primjenog pogotka koji je navodno dat iz nedozvoljene pozicije, pogotak je na veliku radost navijača domaćim priznat.

Kada su svi mislili da će utakmica završiti ovim rezultatom na scenu stupa iskusni Ismet Bukvar-Škoro koji u samoj završnici utakmice loptu prima rukom, nakon čega sudija svira jedanaesterac za domaće. Siguran sa bijele tačke bio je Mirnes Imšić koji postavlja konačan rezultat 3:1.

Nakon završetka utakmice došlo je do negodovanja gostujućih igrača, a neki su otišli i korak dalje pa su pokuašali napasti i glavnog sudca, međutim sve se zahvaljujući policiji i redarima završilo dobro.

Vrijedi napomenuti da su utakmici u Miljanovcima prisustvovali i igrači FK Bosna iz Kalesije koji su nakon poraza kod kuće od Dizdaruše došli na derbi kako bi ko zna moža i “pokupili”  neku od akcija.

FK Bjeljevac: Mirnes Zahirović, Adnan Pezić, Jasmin Baručić, Denis Delić, Hariz Merić(Elvis Alimanović 61.minuta), Alen Alibašić, Anel Imšić, Mirnes Imšić, Mirsad Sinanović, Adel Mešanović i Anel Alibašić. Trener: Kadro Aljukić

FK Memići: Amar Malović, Mirel Omerović, Zijad Mujkić, Nermin Fazlić, Ismet Bukvar-Škoro, Elvis Ibrišević, Dino Musić, Asmir Alić, Šemso Pandur, Mersed Mujić, Samir Memišević

Sudije: Miran Malkočević, Elmir Ribić i Mirnad Delić svi iz Tuzle, kao i deleget susreta Husnija Babajić.