21.0601:18
Kalesija

Izvršena sanacija puta od Vukovija prema Barama i Ciljugama

Mještani MZ Vukovije Donje, danas su izašli iz svojih domova na radnu akciju, a riječ o nasipanju puta i razgrtanju kamena od Vukovija prema Barama i Ciljugama.

put_vukovije1

“Pa oko sedamdeset mještana koji imaju poljoprivredne parcele na ovoj lokaciji obratilo se Vijeću MZ Vukovije, te smo iznašli određena novčana sredstva i uspjeli smo obezbjediti oko 15 kamiona kamena kako bi izvršili saniranje ovog dijela puta koji Vukovije povezuje i sa Ciljugama”, kazao je za NEON Televiziju Hasan Mustafić.

On ističe da su pored njega novac za nabavku kamena dali Hamzalija Hamidović, Fikret Suljkanović, Mensur Hukić, te mještani ovog naselja.

put_vukovije3

Ibrahim Muhić zvani Same ističe da je ovo za njega izvor života. Ovaj put je kako kaže spas za one koji imaju parcele na ovoj lokaciji.

“Hvala Bogu uspjeli smo jedno dva kilometra puta da saniramo, ostalo nam je još malo ali i to ćemo uspjeti”, rekao je Muhić..

put_vukovije2

On se zahvalio Vijeću MZ na čelu sa Hasanom Mustafićem kao i ostalim donatorima, koji su pomogli ovu akciju.

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Dobio je crveni, ali to ga neće pokolebati: U kojem bi klubu Muharemo …

Podrinjska medresa je nasilno zatvorena 1946. godine, a sada je konač …

U nedjelju 1. memorijalni turnir Zuhdija Karić Zux

Stanje na cestama

Servisne informacije iz Kalesije (20.6.2026.)

CLOSE
CLOSE