Kalesija 20°

Izvještaj sa utakmica u 1. i 2. Ligi TK

Za dane vikenda odigrane su utakmice 23. kola Prve kantonalne lige.

Ekipa “Mladost 78” Vukovije Donje upisala je pobjedu na domaćem terenu. Nogometaši kluba iz Vukovija Donjih rezultatom 2:1 savladali su ekipu iz Živinica Gornjih.

Današnja utakmica je opravdala epitet derbija, lavovska borba naših momaka tokom cijele utakmice i sasvim zaslužena pobjeda protiv odličnog protivnika iz Živinica. Poveli smo maestralnim golom Bajrića iz slobodnog udarca u 47. minuti, u 55 minuti sjajna asistencija Rame Avdića, Vahidin Bajrić se odlično snalazi i lobuje golmana. Ekipa iz Živinica smanjuje rezultat u 93. minuti golom Beširovića.”piše na stranici FK “Mladost 78” Vukovije Donje.

Nogometaši NK “Rainci” osvojili su bod u Devetaku.

“Naša desetkovana ekipa je danas mogla i do pobjede, ali nažalost nismo iskoristili svoje šanse. Mladi Kadrić je danas začarao mrežu i možemo reći da je najzaslužniji za današnji bod. Čestitke momci.” piše na stranici NK “Rainci”

Utakmica OFK Međiđa-NK Rainci završena je rezultatom 0:0.

“Mladost 78” zauzima 3 mjesto na tabeli, dok je ekipa iz Rainaca na 6 mjestu tabele.

U danima vikenda odigrane su i utakmice 19. kola Druge lige TK grupa Jug. Nogometaši FK “Krušik” osvojili su bod u Lukavici. Utakmica “Toplice”-“Krušik” završena je rezultatom 2:2. Ekipa “Krušika je na drugom mjestu na tabeli sa istim brojem bodova kao prvoplasirana ekipa “Omazići 1937” koja je u nedjelju na svom terenu savladala ekipu iz Memića rezultatom 8:2. “Memići” su trenutno na 13 mjestu tabele sa 10 bodova.

Nogometni klub iz “Sapne” poražen je od ekipe OFK Tuzla rezultatom 4:2.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.