Kalesija

Isplata penzija za januar počinje 6. februara

Isplata penzija za januar počet će u ponedjeljak, 6. februara, odlučeno je na današnjoj sjednici Upravnog odbora Federalnog zavoda PIO koja je održana u Sarajevu.

Penzije ostvarene temeljem Zakona o MIO biti će obračunate i isplaćene prema koeficijentu 1,816, što znači da iznosi najniže, zajamčene i najviše mirovine ostaju nepromijenjeni. U skladu s tim najniža penzija iznosi  326,17 KM, zajamčena 434,90 KM, dok najviša iznosi 2.174, 48 KM.

Penzije koje su ostvarene temeljem Zakona o pravima demobilisanih boraca i članova njihovih porodica, Zakona o pravima boraca i članova njihovih porodica te Zakona o službi u vojsci Federacije BiH, bit će obračunate i isplaćene prema koeficijentu 1,485.

Penzije ostvarene temeljem Zakona o prijevremenom povoljnijem penzionisanju boraca odbrambeno-oslobodilačkog rata bit će obračunate i isplaćene prema koeficijentu 1,00.

Ukupno potrebna sredstva za isplatu penzija za januar, s uračunatim troškovima, iznose oko 164 miliona KM.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Osnovana Fondacija “Aldina Jahić” na dan kada je trebala …

Živinice: Predstava i pokloni za oko 500 prvačića

Poznato gdje će i kada Zmajevi igrati utakmice Svjetskog prvenstva ak …

Turizam u BiH u porastu: U oktorbu broj turista veći za dva posto u o …

Priča o snazi majčinske ljubavi: Suadi Selmanović iz Jajića majka …

CLOSE
CLOSE

sltr88

slotter88