21.1217:14
Kalesija

FOTO: GKUD “Halisije” obilježilo deset godina postojanja

GKUD “Halisije” iz Kalesije igrom i pjesmom u kalesijskom BKC-u “Alija Izetbegović” obilježilo je deset godina postojanja i rada.

O ideji za osnivanje i početcima govorio je predsjednik GKUD-a “Halisije” Smail Latifović koji je kazao da je sve krenulo sa kalesijskim gimnazijalcima koji su u narodnoj nošnji prodefilovali ulicama našeg grada, kada se i rodila ideja da se osnuje društvo koje će njegovati tradiciju narodna na ovim prostorima.

kud_5

“Zahvaljujući BZK “Preporod” mi smo krenuli sa osnivanjem, a tada nam je pomogao i načelnik Kalesije Rasim Omerović koji je bio i prvi predsjednik”, istakao je Latifović.

On je sa emocijama govorio i o prvim nastupima, ali i o članovima GKUD-a “Halisije” koji su predstavljali Kalesiju, ali i BiH na raznim takmičenjima i međunarodnim smotrama.

Na kraju koncerta zaslužnim preduzećima, firmama, te osobama dodijeljene su i zahvalnice za doprinos i promociju ovog društva. Među nagrađenima svakako je i matična firma Neon Televizije, Neon Solucije.

Kompletan snimak sa manifestacije obilježavanja deset godina postojanja gledatelji će moći gledati u programu Neon Televizije u ponedjeljak u 19:00 sati.

 

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Upotreba pirotehnike iz ugla ljekara: Petarde nisu igračka – je …

Centralna mevludska svečanost povodom mubarek noći Lejletul-regaib u …

Čestitka općinskog načelnika i predsjedavajućeg Općinskog vijeća …

Dvije medalje za Bakira Musića na atletskom dvoranskom mitingu u Beog …

U Tuzli uhapšen višestruko traženi kriminalac: Zaplijenjena dva kil …

CLOSE
CLOSE