Kalesija 11°

FK Memići više sretno nego spretno savladali Bijeljevac iz Miljanovaca

fk_memiciPred oko pedesetak gledalaca, doduše više onih iz Miljanovaca nego domaćih Memićana, istoimena ekipa uspjela je savladati ljute rivale ekipu Bijeljevca iz Miljanovaca rezultatom 1:0. Početak utakmice prvih petnaestak minuta pripao je domaćinu, no nakon toga snage na terenu su se izjednačile pa se igra preselila na teren između dva šesnaesterca. I jedni i drugi nizali su priliku za prilikom, ali kao pobjednici su izlazili golmani oba tima koji mogu ponijeti i najveće ocijene ovog derbija.

No, rezultatom 0:0 sa kojim se otišlo na odmor nisu bili zadovoljni domaći igrači koji su sami sebi i predsjednici i uprava, ali i treneri jer za sada nemaju podršku lokalne zajednice. Tako da je pobjeda za njih predstavljala uspjeh jer su sve sami postigli. Njihova upornost se ostvarila u 86. minutu kada se u kaznenom prostoru najbolje snalazi Šemso Pandur koji je loptu “zakucao” u mrežu golmana Semina Smajića.

Ponajbolji igrač u sastavu gostiju iz Miljanovaca bio je Almedin Imšić koji je u više navrata prijetio golmanu Amaru Maloviću koji je u više navrata spašavao stopostotne prilike.