28.0606:51
Kalesija

Federalni štab donio naredbu: Od sutra navečer zabrana kretanja od 18 do 5 sati

Federalni štab civilne zaštite na večerašnjem zasjedanju donio je naredbu o uvođenju policijskog sata na području FBiH.Prema naredbi koja je donesena naređuje se zabrana kretanja građana na području Federacije BiH od 18 sati navečer do 5 sati ujutru. Ova naredba stupa na snagu od sutra navečer.

Foto: klix.ba

Dalje se navodi da se ova zabrana ne odnosi na sve zaposlene koji su uključeni u provođenje mjera i aktivnosti rješavanja stanja nesreće uzrokovane pojavom koronavirusa na području FBiH kao i zaposleni kojima se proces rada odvija u smjenama.

Ističe se da će se realizacija ove naredbe izvršiti shodno kantonalnim propisima o javnom redu i miru. Za provođenje ove naredbe odgovorni su federalni ministar i kantonalni ministri unutrašnjih poslova.

Time je uvažen prijedlog ministra unutrašnjih poslova FBiH Aljoše Čampare koji je na zahtjev premijera Fadila Novalića predložio da se u FBiH uvede policijski sat.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Planska isključenja električne energije na području Kalesije

Amila Tupković pozvana na okupljanje U-20 odbojkaške reprezentacije …

Najavljen 53. Sajam šljive u Gradačcu

Završena 19. redovna sjednica OV Kalesija

Srebrenica kroz objektiv koji nije zaboravljao: U Tuzli predstavljena …

CLOSE
CLOSE