15.0612:17
Kalesija

Ekološka akcija u OŠ Tojšići

“Ne dvoji-odvoji” naziv je ekološke akcije koja je danas organizirana u OŠ Tojšići. Cilj akcije je da se učenici upoznaju sa procesom recikliranja odnosno da se nauči da odvajaju otpad.

“Ova akcija se provodi u saradnji sa nevladinim organizacijama, a učešće je uzela i kalesijska firma “Komunalac” koja će pomoći školi da za otpad pronađe kupce kako bi taj novac bio iskorišten za potrebe škole”, govori nam Vanesa Avdić pedagogica u ovoj školi.

Cilj akcije je i da učenici kod kuće nauče da odvajaju otpad te da na taj način očuvaju čistu okolinu. Zadovoljna ovom akcijom je i nastavnica Ajša Kapidžić koja nam je kazala da se ovakve kacije provode dugo u Tojšićima i da se i u učionicima učenicima skreće pažnja na bitnost očuvanja okoline.

I učenice Elma Hodžić i Džejlana Bajrić ističu da su zadovoljne ovom akcijom i da će se i u budućnosti odazivati ovakvim akcijama jer žele čist okoliš i zdravu okolinu.

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Balon iz Mađarske sletio u Doboj Istok: Mala priča koja je spojila d …

“Riječi teško mogu opisati osjećaj kada naši dragi reprezent …

Vlada TK uspostavlja novi sistem javnog prijevoza koji donosi jeftinij …

Muslimani ulaze u Novu godinu: Večeras nastupa 1448. hidžretska godi …

Senad Zulić savladao jedan od najzahtjevnijih biciklističkih izazova …

CLOSE
CLOSE