Kalesija 14°

Džeko izborio penal, City odigrao neriješeno sa Evertonom

Manchester City remizirao je na Etihadu u utakmici 15. kola Premiershipa protiv Evertona. Bilo je 1:1, Edin Džeko igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Mario Balotelli, a zahvaljujući penalu kojeg je izborio naš reprezentativac građani su osvojili bod.

City je i dalje ostao jedina neporažena ekipa lige, a rekordan niz bez poraza u domaćim utakmicama produžili su i u 37. utakmici.

Karamele su zasluženo povele u 33. minuti. Nakon što je Leighton Baines sa lijeve strane centrirao loptu u šesnaesterac, u pokušaju da je izbije dalje od svog gola Kompany ju je jedva zakačio te se ona odbila na drugu stativu gdje ju je dočekao Marouane Fellaini. Iako je bio sam kao duh njegov prvi pokušaj glavom čudnovato je odbranio Hart, međutim iz drugog pokušaja Belgijanac je bio siguran i doveo svoj tim u vodstvo.

Prednost Evertona potrajala je svega deset minuta kada je penal za građane izborio Edin Džeko. Prvo je udarac glavom našeg reprezentativca koljenima odbranio golman Howard izbacivši loptu izvan terena. Nakon kornera, strijelac vodećeg pogotka za Everton u kaznenom prostoru povlači Dijamanta, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Carlos Tevez za 1:1 na poluvremenu.

Iako je menadžer engleskog prvaka u nastavku u igru ubacio i Kuna Aguera i Balotellija, rezultat se nije mijenjao. City je barem na kratko ponovo na čelu tabele sa istim brojem bodova kao i Manchester United koji meč protiv Readinga igra nešto kasnije.

Stoke City, na čijem golu je stajao Asmir Begović, odnio je puni plijen sa The Hawthornsa. Bilo je 1:0 zahvaljujući pogotku Whiteheada iz 75. minute.

Iznenađenje kola priredili su igrači Swanseaja koji su na Emiratesu šokirali Arsenal. Velšani su u samom finišu utakmice da dva pogotka Michua (88. i 90. minuta) odnijeli bodove iz Londona i na tabeli preskočili topnike koji iz utakmice u utakmicu igraju sve lošije. Trenutno su tek na desetom mjestu Premier lige.