19.0512:40
Kalesija

Dvije ekshumacije na području Bratunca: Pronađeni nekompletni posmrtni ostaci najmanje dvije žrtve

Ekspertni tim za ekshumacije pod rukovodstvom Tužilaštva BiH na širem području Bratunca danas je izvršio dvije ekshumacijeodnosno asanacije terena, a tom prilikom pronađeni su nekompletni posmrtni ostaci najmanje dvije žrtve.

Prema informacijama Instituta za nestale osobe BiH pretpostavlja se da se radi o bošnjačkimžrtvama koje su nastradale 1995. godine u genocidu u Srebrenici.

Oskudni posmrtni ostaci žrtava su u ovim slučajevima pronađeni na površini terena, a lokaliteti na kojima je rađena ekshumacija odnosno asanacija su Pobuđe– Orkićite Kameničko brdo, mikrolokalitet Popova njiva.

Nakon ekshumacije posmrtni ostaci su prevezeni u Komemorativni centar u Tuzli radi izuzimanja koštane srži i DNK analize uz pomoć koje će se utvrditi identitet ovih žrtava.

Ekshumacije su rađeneo naredbi Suda BiH.

(RTV Slon)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Započelo istraživanje o potrebama i problemima mladih u TK: Anketa z …

Doktori u Tuzlanskom kantonu u generalnom štrajku

Adin Nuhanović – “Dijete mjeseca aprila” u džematu Vukovije Do …

Počelo suđenje policajcima optuženim za navođenje maloljetnica na …

Džemat Hrasno Donje organizuje Bajramski turnir u stonom tenisu za om …

CLOSE
CLOSE