20.1206:07
Kalesija

Desetogodišnji Ishak Šmigalović bez problema prepješačio prvu dionicu puta

Desetogodišnji Ishak Šmigalović iz Tojšića zajedno sa ocem Senadom jučer je prepješačio od Nezuka do Liplja, a rano jutros je krenuo preko Udrča ka Cerskoj gdje će biti drugo odmaralište.

ishak_1

“Kada sam vidio na televiziji da se govori o Maršu mira, pitao sam oca kada će nas prijaviti, jer želim da idem i ja. Hoću da pješice idem i da pričam drugovima ono što sam prošao i šta sam naučio na časovima historije koji se održavaju”, govori na Ishak koji je završio treći razred sa odličnim uspjehom.

Ponosan na sina bio je i otac Senad koji je kazao da je on bolje podnio put nego on sam.

“Ja imam nekoliko žuljeva na nogama, ali eto hvala Bogu Ishak je prošao dobro. Ono što mi je drago jest da sluša i pita tokom puta sve što ga zanima, jer jako je bitno prenijeti djeci priču o tome šta su preživjeli Srebreničani kako bi se domogli Nezuka i slobode. Na nama starijim je da djecu učimo pravoj historiji”, govori Senad za NEON Televiziju.

On se nada da će Ishak dobro podijeti kompletnu dionicu puta, a za njegov trud i uspjeh otac je pripremio i nagradu.

ishak_2

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

PU Živinice: U pretresu pronađena opojna droga, jednom licu oduzeta …

Liga mladih KSTK: Omladinske selekcije Bosne gostuju u Živinicama

Devetnaesta Večer Kur’ana u Džamiji “Kralj Abdullah” 

Posjetom bh. rekordera Bakira Musića OŠ Vukovije uspješno okončan …

Poništen javni oglas za prijem namještenika u radni odnos u Općinsk …

CLOSE
CLOSE