01.0415:19
Kalesija

Dan državnosti Bosne i Hercegovine obilježen u Srebrenici

Polaganjem cvijeća i učenjem fatihe u mezarju Memorijalnog centra Srebrenica – Potočari danas je obilježen Dan državnosti Bosne i Hercegovine.

Kao i prethodnih godina vijence na kamen temeljac u mezarju položili su članovi udruženja koja okupljaju preživjele žrtve genocida, predstavnici općine Srebrenica, Memorijalnog centra Srebrenica – Potočari, samostalnog sindikata PPDIVUT BiH, djeca iz HO MFS EMMAUS Srebrenica, i građani koji su došli iz cijele Bosne i Hercegovine.

Sadik Ahmetović, predsjednik Upravnog odbora Memorijalnog centra Potočari – Srebrenica, u obraćanju prisutnima rekao je da je na današnji dan 25. novembra 1943. godine obnovljena državnost Bosne i Hercegovine.

”Treba se sjetiti svih onih koji su kroz historiju branili i čuvali državnost Bosne i Hercegovine. Kroz historiju su kroz Bosnu i Hercegovinu prolazile razne vojske, ali ova zemlja je opstajala. Treba se zahvaliti svima onima koji su dali svoje živote za Bosnu i Hercegovinu”, rekao je Ahmetović.

Nermin Alivuković, zamjenik načelnika opštine Srebrenica, istakao je ”na zasjedanju ZAVNOBiH-a je potvrđena državnost Bosne i Hercegovine”, te dodao:

”Ovaj datum je značajan za sve narode u Bosni i Hercegovini, jer je to između ostalog iz ZAVNOBiH potvrdio da je Bosna i Hercegovina svih njenih naroda i građana. Temelji ZAVNOBiH-a treba da budu vodilja kako da gradimo Bosnu i Hercegovinu”.

Izvor: Anadolija

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Pero Radić i ostali: Saznanja svjedoka o ubistvu mještana Jusića

„Krimolovci“ u martu zaprimili 159 poziva od kojih je 19 sa koris …

11. aprila manifestacija “Dani otpora – MZ Tupković” …

Delegacija iz Zuga najavila posjetu Kalesiji: Prioritet razvoj školst …

Zbog klizišta zatvoren put Sapna-Teočak

CLOSE
CLOSE