26.0601:33
Kalesija

Château Miranda: Napušteni dvorac u Belgiji

Izgrađen 1866. u Belgiji, Dvorac Miranda (kasnije poznat kao, Dvorac Noisy) je nekada bio raskošno prebivalište francuskih aristokrata koji su pobjegli u Belgiju  od Francuske revolucije.

Dvorac je prvobitno naručila porodica Liedekerke-Beaufort kako bi zamijenili svoj bivši dvorac, iz kojeg su morali pobjeći zahvaljujući ljutim građanima Francuske. Porodica je živjela u ovoj raskošnoj palači sve do Drugog svjetskog rata kada ju je preuzela belgijska željeznica, koja je neobjašnjivo pretvorila dvorac u sirotište.

Upravo je tokom tog perioda dvorac i dobio ime “Noisy”, odnosno “Bučni Dvorac”. Sirotište je premješteno na drugu lokaciju 1980. godine, a dvorac je konačno napušten 1991.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Udruženje “Nijemi krik” pokazuje da bolest nije kraj

Javni poziv za dodjelu poticaja za proljetnu sjetvu na područuju opć …

Potpisani Ugovori za dodjelu stipendija u Općini Kalesija

Vlada TK ulaže skoro 5 miliona KM u lokalne puteve: Kalesiji odobreno …

Iz štampe izašla Monografija KUD-a “Biser” Tojšići

CLOSE
CLOSE