28.0108:59
Kalesija

Brčanka novac od maturske haljine poklonila u humanitarne svrhe

Nikolina Subić je maturantica JU Poljoprivredne i medicinske škole u Brčkom. S prosjekom 5.0 ova odlična učenica našla se i na brojnim takmičenjima, ali je grad osvojila svojom humanošću.

Ona je novac za matursku haljinu dala u humanitarne svrhe.

– Na ovu ideju došla sam kad sam vidjela koliko ljudi pati, i voljela bih da mogu pomoći i više. Za oca Teodora Lakića odlučila sam se jer je novac prvo bio namijenjen samom Teodoru, koji je nažalost preminuo. Bez obzira na ovu tragediju, nisam odustala od želje da novac ode u tu kuću, nekome kome je uistinu potreban – navodi Nikolina, piše nula49.

– Nisam željela novac dati za neku haljinu u kojoj ću samo prošetati. Ovako, pomogla sam nekome kome će to možda značiti. Jako sam ponosna na sebe, uspjela sam uraditi sve onako kako sam planirala – dodaje ova djevojka.

Nikolini ovo nije prvo humano djelo. S prijateljima je već učestvovala u akciji pomoći udruženju “Beba više”.

(Faktor)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Upriličena promocija knjige “Kada nemoguće postane moguće” aut …

Policija identifikovala osobe koje su postavila uvredljivi transparent …

Putevi u BiH: Magla smanjuje vidljivost na nekoliko dionica

Servisne informacije iz Kalesije (28.1.2026.)

Određen jednomjesečni pritvor za 14 osoba zbog fizičkog obračuna k …

CLOSE
CLOSE