Kalesija 11°

Bosna slavila u Kalesiji, Sloga u Živinicama

Bosna-KalesijaFudbaleri Kalesijske Bosne na svom terenu jučer su savladali ekipu Radnika iz Lipnice rezultatom 4:0. Bila je ovo utakmica koju su gosti dosta bolje otvorili, dok su domaći fudbaleri u više navrata loptu slali pored samog gola. No, ekipa Bosne nakon petominutnog pritiska gostiju dolazi u vodstvo u samom finišu prvog poluvremena, a pogodak postiže Edin Kitić.

Ovim rezultatom nisu bili zadovoljni čelni ljudi u klubu te je ekipa Ibre Muminovića u drugom poluvremenu krenula nešto ofanzivnije. Redale su se prilike pred golom gostiju, a drugi pogodak za kalesijce postiže Edib Jukić. Amir Hamzić jedan od najiskusnijih igrača u 78.minutu postavlja velikih 3:0 za svoju ekipu.

Visokih 4:0 postiže rezervista Mehdin Šljivić. U ovoj utakmici se primjetio izostanak mladog Anela Alibašića koji je ovaj susret pratio sa tribina zbog žutih kartona. Ovo je ujedno deveta pobjeda Bosne u proljetnom dijelu sezone od 12 odigranih utakmica, a do kraja su im ostale još tri utakmice a nalaze se na petoj poziciji sa ukupno 44 boda.

Fudbaleri Sloge iz Tojšićana sa gostovanja u Živinicama su donijeli tri boda. Oni su pobjedili ekipu Slaven minimalnim rezultatom 0:1, što ih je ostavilo u igri za drugu poziciju na tabeli Druge lige Sjever.