Kalesija 12°

Bosna osvojila Šehidski kup

kup2Fudbaleri kalesijske Bosne uspjeli su jučer pred oko dvije stotine gledalaca savladati ekipu Mladosti iz Kikača rezultatom 4:0 u finalu Šehidskog kupa. S obzirom da nisu uspjeli da ispune cilj, a to je ulazak u Prvu ligu FBiH, fudbaleri Bosne su pokazali više želje za uzimanje ovog finala, odnosno za osvajanje Šehidskog kupa.

Na samom otvaranju susreta nešto bolju igru pokazali su fudbaleri Bosne koji su gotovo pa u drugom sastavu ušli u ovu utakmicu. Već u trinaestoj minuti Ibrahimović pogađa za 1:0. Nakon primjenog gola došlo je do “buđenja” igrača Mladosti koji su pokušavali da sustignu prednost, no to im nije pošlo za nogom, pa su njihove akcije isključivo završavale u rukama golmana domaćih Muamera Bukvara.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a početkom drugog poluvremena trener Mladosti u igru uvodi Borića i Dedića kako bi pojačao napad odnosno kako bi sustigao minimlanu prednost. Igrala se šezdeseta minuta kada je Lolić sa ivice šesnaesterca gađao mrežu protivnika, ali je pogodio stativu a u šesnaestercu se najbolje snašao Beširović koji odbijenu loptu šalje iza leđa Radovanovića.

Za 3:0 pogodio je Šljivić koji je zamjenio Beširovića, a pobjedu je u samom finišu utakmice ovjerio Memišević koji pogađa za 4:0. Vriejdi napomenuti i to da su igrači Mladosti iz Kikača od sedamdesete minute igrali sa igračem manje, jer je glavni sudac Zijad Džafić kojem je ovo ujedno bila i posljednja utakmica da sudi put u svlačionicu pokazao Husejnu Boriću zbog starta, a zatim i zbog prigovora.

Nagrade pobjednicima, ali i onima poraženima u ime Općine Kalesija uručio je pomoćnik načelnika Hazim Jusufović. a prije početka samog susreta predstavnici ekipa kao i predstavnici Sportskog saveza položili su cvijeće na spomen obilježje u Kalesiji.