02.0615:51
Kalesija

“Bolonjci” mogu aplicirati za državnu službu

Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine usvojio je Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o državnoj službi FBiH, kojim se nalaže da osobe s visokim stepenom obrazovanja, odnosno s diplomom stečenom po Bolonjskom sistemu, mogu aplicirati na konkursima za poslove iz državne službe.

‘Bolonjcima’ to nije bilo omogućeno dosadašnjim zakonom jer se on temeljio na ranijem obrazovnom sistemu, obrazložio je krajem novembra federalni ministar pravde Zoran Mikulić tokom poslaničke rasprave obavljene u Predstavničkom domu o ovom tekstu.

Novim zakonom, zapravo izmjenama i dopunama dosadašnjeg, apliciranje za državnu službu bit će omogućeno i namještenicima koji su bolonjsku diplomu stekli uz rad, rekao je Mikulić.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

SSK DUST 2: Paintball i streljaštvo dostupni na atraktivnoj lokaciji …

Džemat Hrasno Donje: Uspješno organiziran Bajramski turnir u stonom …

Izvršni direktor Frontexa u posjeti GPBiH: Potpisan ugovor o prenosu …

Isplata penzija za maj u petak, 5. juna 2026. godine

Planinarski savez FBiH bogatiji za 15 novih planinarskih vodiča, međ …

CLOSE
CLOSE