14.0106:03
Kalesija

Bh. košarkaši počeli pripreme za duele sa Hrvatskom, Gutić među Zmajevima

Jučer su zvanično startale pripreme košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine za duele sa Hrvatskom u okviru kvalifikacija za Eurobasket 2025.

Zmajevi su se jučer okupili u Sarajevu gdje su sinoć odradili i prvi trening. Među košarkašima koji su se odazvali selektoru Adisu Bećiragiću za ovo okupljanje je i Kalesijac Asim Gutić, igrač sarajevske Bosne.

Pored Gutića, selektoru Bećiragiću na raspolaganju će biti i sljedeći igrači: Sani Čampara, Adnan Arslanagić, Edin Atić, Amar Gegić, Adin Vrabac, Haris Delalić, Amar Alibegović, Aleksandar Lazić, Emir Ahmedović, Kenan Kamenjaš, Fahrudin Manjgafić, Markus Lončar, Ismet Sejfić, Vojin Ilić i Harun Zrno, dok će se Džanan Musa reprezentaciji pridružiti u petak.

Treba istaći da je sinoćnjem treningu prisustvovao i Xavier Castaneda, koji bi u budućnosti trebao nositi dres reprezentacije BiH kao naturalizovani igrač.

Naša reprezentacija u četvrtak u Zagrebu igra protiv Hrvatske meč trećeg kola kvalifikacija dok tri dana poslije sa Hrvatskom igramo u Sarajevu.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

(VIDEO) Biciklistički klub Kalesija u 2026. godini nastavlja promovir …

OIK Kalesija: Javni oglas za imenovanje instruktora za obuku kandidata …

Održana Javna rasprava za organizacije civilnog društva

Objavljena dugoročna prognoza: Slijedi natprosječno toplo vrijeme, n …

Povećana potražnja za peletom u BiH, trenutna cijena 690 KM po toni

CLOSE
CLOSE