10.0312:42
Kalesija

Bh. intelektualci iz SAD-a ponovo pisali Lagumdžiji

Traže pojašnjenje odredaba sporazuma između SDP i SNSD-a

Grupa intelektualaca Bosanskohercegovačko-američke akademije nauka i umjetnosti (BHAAAS) uputila je drugo otvoreno pismo ministru vanjskih poslova Bosne i Hercegovine i čelniku Socijaldemokratske partije (SDP)  Zlatku Lagumdžiji, u kojem traže obrazloženje odredaba sporazuma sa SNSD-om.

“Skorašnje otvoreno pismo grupe BiH građana iz SAD i Kanade je iniciralo SDP da uzvrati komentarom u sredstvima javnog informisanja u kome su iznesene neprihvatljive i netačne tvrdnje i optužbe. Tim povodom se ponovo oglašavamo. Ovaj put se nadamo da će SDP konkretno odgovoriti na naše zahtjeve pojašnjavajući odredbe sporazuma sa SNSD-om, kao i da će sredstva informisanja objaviti naše pismo u cijelosti. Otvoreno pismo upućeno Vama gospodine Lagumdžija nije niti jednom spomenulo Bosanskohercegovačko-američku akademiju nauka i umjetnosti (BHAAAS). Svi potpisnici pisma su članovi te organizacije, ali naša zabrinutost političkom situacijom nema nikakve veze sa aktivnostima i statutom organizacije. Potpisnici pisma su dovoljno odgovorni da znaju da je BHAAAS apolitična organizacija i da kao takva ne komentariše na političke događaje u BiH. Otud nije tačno da se ova grupa pojedinaca predstavila u ime BHAAAS”, navedeno je u pismu.

U pismu se podsjeća da nijedan član ove grupe građana nije član niti jedne političke stranke u BiH, te da nije tačan navod da SDA ili bilo koja druga stranka stoji iza ranijeg pisma.

Izvor: Anadolija

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Vlada TK: 570 hiljada KM za školske objekte na području općine Kale …

Dvostruka pobjeda za omladinske selekcije KK Bosna u Lukavcu

Porezna uprava prodaje imovinu dužnika iz TK

Psi lutalice ubili 30 janjadi u vlasništvu Miralema Delića iz Tojši …

Putevi u BiH: Saobraća se po mjestimično mokrom kolovozu

CLOSE
CLOSE