27.0721:43
Kalesija

Alpinista iz Živinica spasio paraglajdera na obroncima Konjuha: Dva sata visio na grančici

.

Instruktor alpinizma Admir Andelić – Tomba iz Živinica spasio je na jučerašnjoj intervenciji paraglajdera iz Lukavca koji je ostao zaglavljen na stijeni nedaleko od Banovića sela na obroncima KonjuhaKako je naveo Andelić, sve se desilo iznad površinskog kopa, a paraglajder se našao u izuzetno teškoj situaciji s obzirom na to da se nije mogao pomjerati.

Na teren su prvobitno izašli vatrogasci i spasioci koji su ga pokušali uz pomoć užeta spustiti niz stijene. Međutim, uzevši u obzir teren i poziciju na kojoj se nalazio paraglajder, to nije bilo moguće izvesti.

Nakon što su čuli za slučaj, Andelić se zajedno s spasiocima koji su bili na kursu alpinizma uputio na teren te je uslijedila akcija spašavanja.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Gazibegović karijeru nastavlja u Poljskoj

Spektakulrana noć u Tuzli: Više od 770 trkača istrčalo Noćnu peti …

Kalesijska Bosna pobjednik 30. memorijala „Džemal Mešanović ̵ …

Posmrtni ostaci žrtava ekshumirani iz pet grobnica: Jedna ili dvije k …

Sjećanje na heroja: Na današnji dan poginuo Enver Šehović

CLOSE
CLOSE