22.1204:59
Kalesija

Šansa za nezaposlene u Kalesiji: „Bosnaplod“ traži kooperante

Direktor brčanske firme „Bosnaplod“ mr.sc. Edin Salihbašić u petak, u Kalesiji je održao sastanak sa potencijalnim proizvođačima višnje, šljive, maline, jagoda… Na sastanku je kazao da je vlasnik firme „Bosnaplod“ investitor iz Dubajia i da ova firma svima garantuje otkup proizvoda.

– Firmu Bosnaplod je kupio Investicioni fond iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, tačnije iz Dubajia. Za kupovinu firme platili su 6 miliona maraka, a u njen razvoj planiraju uložiti oko 100 miliona maraka. Osim na području sjeveroistočne Bosne, plantaže voća planiramo podizati i u Krajini i Hercegovini. Na vlastitom zemljištu površine 127 hektara možemo zadovoljiti tek 20-ak posto naših potreba te su nam zato potrebni kooperanti, kazao je na početku direktor Edin Salihbašić.

12463603_10208454390547255_1397273912_n

Naglasio je da će firma Bosnaplod  svojim kooperantima, uz osiguran otkup, pružati i stručnu pomoć, a i pomoći u obezbjeđivanju povoljnih kreditnih sredstava preko BBI banke.

Istakli su predviđanje da će već prve godine na području kalesijske općine otkupiti oko 100 tona maline.

Potencijalne proizvođače, koji su u podizanju voćnjaka vidjeli svoju šansu, između ostalog, najviše je zanimala otkupna cijena voća.

Ovo je svakako velika šansa za sve koji bi mogli uzgojem voća i na manjim površinama, od 2 ili 3 dunuma, da zarade sredstva za život.

Svi zainteresirani više informacija mogu dobiti na telefon  049 – 216 076.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Upotreba pirotehnike iz ugla ljekara: Petarde nisu igračka – je …

Centralna mevludska svečanost povodom mubarek noći Lejletul-regaib u …

Čestitka općinskog načelnika i predsjedavajućeg Općinskog vijeća …

Dvije medalje za Bakira Musića na atletskom dvoranskom mitingu u Beog …

U Tuzli uhapšen višestruko traženi kriminalac: Zaplijenjena dva kil …

CLOSE
CLOSE