08.0419:06
Kalesija

BiH četvrti put u finalu SP-a

odbojkaReprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci  plasirala se u finale Svjetskog  prvenstva u poljskom Elblagu.

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića danas su u polufinalu pobijedili selekciju Egipta sa 3:0 (25:11, 25:23, 25:23).

U meču za titulu svjetskog prvaka, koji će se igrati u subotu u 16.30 sati,  protivnik našoj ekipi najverovatnije će biti selekcija Irana, koja je apsolutni favorit u drugom polufinalnom meču protiv Bazila, koji se igra večeras.

Aktualnim paraolimpijskim i evropskim prvacima to će biti četvrti finalni nastup na svjetskim prvenstvima. Sva tri puta provnik našoj ekipi bila je selekcija Irana. Reprezentacija BiH pobijedila je dva puta na svjetskim prvenstvima, 2002. u Egiptu i  2006. u Holandiji, dok su Iranci bili bolji na prošlom SP-u 2010. u SAD-u.

Uz dva zlata i jedno srebro, bh. odbojkaši imaju osvojenu i bronzu u svom prvom nastupu na SP-u 1998. godine u Iranu.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Prohodan put Dubnica – Hrasno Gornje za putnička vozila

Priznanja i stipendije dobilo preko 50 učenika romske nacionalnosti

Gradonačelnik Živinica Began Muhić prvostepeno osuđen na šest mje …

Preminuo Duško Vujošević, legendarni košarkaški trener i nekadaš …

U Kalesiji obilježen 8. april – Dan kalesijskih ratnih jedinica

CLOSE
CLOSE